Rúgók – Van e rá nyerő formula?

Nehéz erre a posztra bármit is mondani. Nézzük meg, hogy a 2020-as évből tudunk e bármire következtetni!

ISFL Football -> *New Co-GMs of San Antonio Marshals

A kicker egy nagyon érzékeny kérdés, ami a jelenlegi fantasy trendeket illeti, egyre több ligában hagyják el a pozíciót, és cserélik le egy FLEX v. SUPERFLEX v. QB2 pozícióra. A kicker egy kiszámíthatalan pozíció, nem igazán van stratégia rá, így sokan módosítják a ligájukat.

Kicker pontok
Kicker pontok
Kickerek és fantasy

Három fontos dolog van, ami meghatározza a fantasy teljesítményét egy Kickernek.

  • Volumen – Mennyi lehetősége van.
  • Sikeresség – Mennyit tud sikeresen végrehajtani.
  • Távolság – Leginkább fantasy szempontból fontos.

A kicker pozíció nehezen spekulálható. Erősen befolyásolja a saját irányító teljesítménye, az ellenfél védelme és persze a saját teljesítménye.

Saját irányító teljesítménye – Egy jó irányító/csapat, aki TD-vel tudja befejezni a drive-okat, csak az extra pontok lehetőségét hagyja a rúgónk számára. Egy rossz irányító/csapat számára pedig a field goal távolság is problémás lehet.

Ellenfél védelme – A védelem meg tudja fojtani a támadó egységet, valamint gyenge teljesítmény esetén könnyedén engedheti a TD-ket az ellenfél számára, és megint csak az extra pont marad.

Saját teljesítménye – Ha a fantasy owner nem streammel minden héten más kickert, akkor a konzisztencia kiemelten fontos. A hetente, matchup alapján választott waiver-szökevény pillantnyi formáján múlhatnak a fantasy pontok.

2020-ban Koo egy kiemelkedően jó évet hozott. A Falcons offense nagyon erős volt, azonban nem volt hibáktól mentes, így a kickernek rengeteg lehetősége adódott, így szerezhette a legtöbb Field Goalt a ligában. Érdekes látni, hogy a legjobb rúgók közepes (vagy rosszabb) QB teljesítmény mellett érkeztek (Tua, Carr, Rivers, Bridgewater, stb). Az elit QB-val rendelkező csapatok, inkább a középmezőnybe tartoztak (Butker, Lutz, Gonzalez, Myers, Crosby, stb).

PlayerTmGAvgDistFGMFGAFG%
Younghoe KooATL1438.38373994.9%
Jason SandersMIA1540.13363992.3%
Greg ZuerleinDAL1540.59344182.9%
Daniel CarlsonOAK1632.62333497.1%
Rodrigo BlankenshipIND1435.78323786.5%
Graham GanoNYG1440.03313296.9%
Cairo SantosCHI1636.16303293.8%
Joey SlyeCAR1437.22293680.6%
Tyler BassBUF1438.32283482.4%
Brandon McManusDEN1344.47283482.4%
Ryan SuccopTAM1635.55283190.3%
Dustin HopkinsWAS1540.38273479.4%
Ka’imi FairbairnHOU1438.03273187.1%
Justin TuckerBAL1538.9262989.7%
Nick FolkNWE1537.86262892.9%
Harrison ButkerKAN1335.78252792.6%
Michael BadgleyLAC1439.52243372.7%
Jason MyersSEA13412424100.0%
Wil LutzNOR1437.79232882.1%
Matt PraterDET1343.04212875.0%
Randy BullockCIN1240.27212680.8%
Robbie GouldSFO1239.87192382.6%
Cody ParkeyCLE1237.5192286.4%
Chris BoswellPIT1136.6192095.0%
Stephen GostkowskiTEN1242.58182669.2%
Zane GonzalezARI1042.41162272.7%
Mason CrosbyGNB1141.131616100.0%
Dan BaileyMIN1139.14152268.2%
Jake ElliottPHI1340.53141973.7%
Matt GayRAM739.13141687.5%
Sam FickenNYJ735.53131586.7%
Sam Sloman2TM835.69101376.9%
Sergio CastilloNYJ541.2381361.5%
Aldrick RosasJAX440.3681172.7%
Mike NugentARI435.257887.5%
Austin Seibert2TM4416966.7%
Josh LamboJAX34455100.0%
Chase McLaughlinJAX341.64580.0%
Matthew WrightPIT239.544100.0%
Tristan VizcainoSFO138.6733100.0%
Kai ForbathRAM231.332366.7%
Jonathan BrownJAX131.51250.0%
Elliott FryATL12311100.0%
Stephen HauschkaJAX136.502.0%
Jamie GillanCLE16101.0%
Taylor RussolinoDEN15101.0%

Kickerre talán csak akkor lehet stratégiát építeni, ha a fantasy owner minden héten a matchup alapján választ játékost (streaming).

Lépések:
  1. Keress a waiveren olyan Kickert akinek minimum 80% a sikeressége.
  2. Válaszd ki azokat a játékosokat, akiknek a csapata közepes támadásban.
  3. Közülük keress olyan rúgót, aki közepesnél jobb, de nem elit védelem ellen játszik.

A kicker pozícióban nagyon nehéz javaslattal élni. Itt érdemes kiélni a vágyunkat, ha a saját csapatunkból szeretnénk draftolni!

Ennyit tudunk segíteni 😀

Akinek van ötlete a Kicker pozícióra, ossza meg velünk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

How to whitelist website on AdBlocker?

How to whitelist website on AdBlocker?

  1. 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  2. 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  3. 3 Refresh the page and start browsing the site